کشف تفنگ اسباب بازی ساچمه ای پلاستیکی که موجب مرگ یک کودک شد

وقتی برای تماشای کودکانمان در حین بازی توقف می کنیم، متوجه می شویم که گاهی اوقات آنها با سرگرمی های ساده ای که ما را به یاد دوران کودکی خودمان یا والدینمان می اندازد، لذت می برند و با لبخند فکر می کنیم این بازی ها چقدر «قدیمی دنیا» هستند.»

ما یک حقیقت مقدس را تأیید می کنیم، زیرا خاستگاه بازی ها و اسباب بازی ها در مه زمان و پشت اسباب بازی هایی امروزی و مانند تفنگ اسباب بازی ساچمه ای پلاستیکی گم شده است.

به لطف کاوش های بسیار مهم باستان شناسی و منابع ارزشمند ادبی و هنری، ما با بازی ها و اسباب بازی هایی آشنا شده ایم که دنیای باستان، از سومری ها تا مصری ها، از یونانی ها تا رومی ها، اختراع و تولید کرده اند.

این مطالب آشکار و جذاب یافت شده به ما این امکان را می‌دهد تا نگاهی اجمالی به دنیای کودکان در دوران باستان بگشاییم: با کمال تعجب متوجه می‌شویم که کودکان دوران باستان از بازی‌ها، سرگرمی‌ها و اسباب‌بازی‌های مشابه امروزی، چه از نظر شکل و چه از لحاظ ماهیت، استفاده می‌کردند.

تفنگ

به این ترتیب، احساس تداوم، دایره ای شاد که در آن هزاره های تاریخ با شادی یکدیگر را ملاقات می کنند و تقریباً یکدیگر را خنثی می کنند» همانطور که مارکو فیتا، محقق مشهور این بخش بیان کرده است.

(فیتا، مارکو، بازی‌ها و اسباب‌بازی‌ها در دوران باستان، لئوناردو آرته، میلان، 1997، ص 10) تصویر «دور گردش شاد» بسیار زیباست زیرا در طول هزاره‌ها، مرزها و فواصل، زبان‌ها و تفاوت‌های قومی، تاریخی بافت جمعیتی که در سپیده دم تاریخ زندگی می کردند.

اما به نظر می رسد با فرزندان ما معاصر هستند. همه این‌ها فوق‌العاده هستند و ما را بر آن می‌دارند تا بیشتر به این موضوع بپردازیم.

بچه های دوران باستان فرصت های بازی متعددی در اختیار داشتند، مانند تاب خوردن، طناب زدن، پرتاب بادبادک، جهش بازی، طناب کشی یا چوب سواری و غیره و غیره.

همانطور که به وضوح می بینیم، به نظر می رسد همه اینها واقعیت روزمره هر زمین بازی امروزی را منعکس می کند، اما با تفاوت هزاره ها. بیایید به عنوان مثال بازی اسکیت ها را در نظر بگیریم: این بازی به هزاره چهارم قبل از میلاد برمی گردد.